TaL Strona Główna TaL
Tales and Legends

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Talkulator  Talkomiks  Facebook
Tales and Legends PolecaPolecamy  Toplisty Tales and LegendsToplisty 

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Ocen utwór którego słucha ten wyżej
Autor Wiadomość
DaMi 
Techniczny Mistrz Gry
Narrator



Wiek: 35
Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 3361
Skąd: Toruń
Wysłany: 2014-01-29, 15:44   

Mirka: mega klimat. Wokal nieco mi nie podchodzi ale muzycznie git.

7/10

Ode mnie:

http://www.youtube.com/watch?v=mf97F-SpBQU

nie będę kłamał - jeszcze 5 lat temu umarłbym ze szczęścia widząc taki miks w polu "wykonawca" :D wklejam jako ciekawostkę
_________________
Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned, or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
 
 
     
Idrin 
Techniczny Mistrz Gry
Manual Anty-vir



Wiek: 33
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-01-29, 18:12   

@ UP

;O
_________________
If it isn't broken, add more features.
Obecny stan Księgi Podstaw, Księgi Zbrojmistrza.
 
 
     
Farewell 
Mistrz Gry
Król Słońce



Wiek: 30
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 1863
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2014-01-29, 18:47   

Bez offtopu, Idrin, jako MG przysługuje Ci możliwość dopisania komentarza w tym samym poście. :P

A żeby samemu nie spamować, to ocenię. Nisko. Utwór mi nie odpowiada. Kompletnie nie moje klimaty, nie na pewno nie.

Będzie takie 5/10.

Bo ni ziębi, ni grzeje.

https://www.youtube.com/watch?v=EeZRdd_1b4g
 
 
     
DaMi 
Techniczny Mistrz Gry
Narrator



Wiek: 35
Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 3361
Skąd: Toruń
Wysłany: 2014-01-29, 19:24   

@Far nie no nazimoderacja na forum gdzie aktywnie pisze mniej niż 10 userów... serio? :D

@Idr tak czułem, że Ci się spodoba - z tego co dziś wyczytałem ponoć ten kawałek jest Poland-exclusive, tj. nagrany specjalnie do Polskiego wydania ich nowej płyty. W cały świat pójdzie wersja z kimś innym w duecie, ale zawsze, fajny akcent dla fanów z naszego podwórka.


Co do oceny: heh, zawsze w takich chwilach mam problem. Z jednej strony szacunek do klasyki, zespołu który stworzył podwaliny pod współczesnego rocka, żywa legenda, z drugiej zaś... matko boska ten kawałek potrzebuje ponad 2 minut 10 sekund by się zacząć. Nie powiem, żeby Blood on the Rooftops był złym kawałkiem, albo mi się nie podobał. To nie tak. On po prostu daje radę mnie serdecznie znudzić zanim na dobre się zacznie. A kolejne 3 minuty nie są w stanie już nadrobić utraconego wizerunku.

2,1/10

https://www.youtube.com/watch?v=ktvTqknDobU

Abstrahując od tego co się komu podoba muzycznie - jestem beznadziejnie zakochany w tym teledysku.
_________________
Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned, or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
 
 
     
Idrin 
Techniczny Mistrz Gry
Manual Anty-vir



Wiek: 33
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-03-28, 18:14   

@ Dami
Może nie tyle, że się podoba, czy coś, bo jest tak jak Farr napisał: Ni ziębi nie grzeje.

@ ontopic
Kawałek mi się bardzo podoba z tego względu, że posiada ciekawą melodyjkę. Jestem już tak niesamowicie znudzony utworami, które są całkowicie typowe. Wstęp, bądź jego brak, refren, zwrotka, refren, solówka, refren, koniec. No dobra, z jednej strony tak są budowane utwory, ale jeśli nie ma do tego wrzuconego czegoś więcej - jest lipa.

8 / 10

Ode mnie będzie coś z je*nięciem. No i oczywiście kolejna babeczka na wokalu, bo w sumie słucham tylko babeczek... Już trzy osoby się przewinęły, którym poleciłem ten album / zespół i wszystkie sikały z radości, bo dokładnie tego szukały już od dawna. Podobnie było u mnie :) Wrzucam pozycję, którą najbardziej i najdłużej sobie upodobałem, wszak ciężko wybrać mając do wyboru 19 świetnych utworów.

http://youtu.be/CFUvTEXwGXE (albo i nawet cały album [ha tego jeszcze nie było :D ]: http://youtu.be/g87dnP4EinM )

Chętnie przytulę podobne klimaty :cool:
_________________
If it isn't broken, add more features.
Obecny stan Księgi Podstaw, Księgi Zbrojmistrza.
 
 
     
Farewell 
Mistrz Gry
Król Słońce



Wiek: 30
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 1863
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2014-04-01, 10:48   

A ja nie lubię damskich wokali. I nie przepadam też za metalowym brzmieniem i krzykami, które wystawiają na próbę moje głośniki w laptopie. Sama piosenka, jakby była bez tak intensywnej pracy gitary elektrycznej, jakby wyzuta była słów, jakby była, no, ciągle taka, jak przez pierwsze 30 sekund... Wtedy polubiłbym ją bardzo.

A tak to 5/10

Czyli nie ziębi, ni grzeje :D

A ode mnie Yes - Roundabout
 
 
     
DaMi 
Techniczny Mistrz Gry
Narrator



Wiek: 35
Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 3361
Skąd: Toruń
Wysłany: 2014-05-23, 18:51   

Farewell, gdybyśmy kiedykolwiek porównywali gusty na last.fm czy jakimś podobnym serwisie na 100% nasza zgodność byłaby bliska zeru. Nic na to nie poradzę, nie umiem oceniać Twoich utworów na wyżej niż kilka oczek. Po prostu, kwestia gustu. A o gustach, jak mawiali Rzymianie, nie powinno się gustować (co samo w sobie jest twierdzeniem dość głupim, bo o czym mamy dyskutować jak nie o gustach?) ;)

Anyway...

2/10

Podkreślam, nie dlatego, że utwór jest zły! Dlatego, że mój gust jest mojszy niż Twojszy ;)

Ode mnie: Insomnium - Lose to the night

Coś z ich najnowszej płyty. Insomnium w ostatnim roku u mnie absolutnie króluje. Co prawda mój last.fm kłamie mocno, bo nie uwzględnia ~8 h codziennego słuchania muzy w pracy, ale i tak 5 miejsce w rankingu wszystkich odsłuchań mówi samo za siebie.
_________________
Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned, or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
 
 
     
Farewell 
Mistrz Gry
Król Słońce



Wiek: 30
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 1863
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2014-05-23, 21:48   

DaMi, to dlatego, że ostatnimi czasy słuchałem i wrzucałem głównie rock progresywny. Ale paleta mojego gustu na tym się nie kończy, a dopiero rozpoczyna. O, podlinkuję teraz coś, co może daje szansę na ewentualne zastanowienie się nad powtórnym przesłuchaniem.

Ale po kolei.

Dobra. Ta piosenka, choć znów metalowa, jest dobra. Bez damskiego wokalu, bez jakichś przesadzistych growlingów, taka wytonowana, dobra dla nas, laików. ;) Może nawet przesłucham sobie całą płytę Bezsenności.

Daję 7/10, a to bardzo wysoko.

No i nie musisz aż tak dyplomatycznie podchodzić do wystawionej przez siebie oceny: równie dobrze mógłbyś napisać, że po prostu uważasz to za ch*jowe, a i tak bym się wielce nie przejął. Sam przy wybieraniu Roundaboutu zastanawiałem się, czy jest to dobry, niehermetyczny wybór, więc liczyłem się wtedy z krytyką. :P

Ode mnie In This Shirt.
 
 
     
Miramin 
Wprawiony Wędrowiec



Wiek: 31
Dołączyła: 30 Maj 2008
Posty: 300
Skąd: Centrum Wszechświata
Wysłany: 2014-08-26, 17:42   

Hmm... jakkolwiek to dziwne, waham się między 3, a 7- o.O Mam tak niesamowicie mieszane uczucia co do tego, że ciężko mi to ocenić, ale za nic w świecie nie postawiła bym z tego średniej... tak więc oceny są dwie

3/10 i 7-/10. Bo utwór z jednej strony tak dziwny, że aż w pewnym sensie bardzo ciekawy, a z drugiej strony to kompleeeeetnie nie moje i co zabawne - polecała bym to innym jako ciekawostkę i do ogarnięcia, ale sama chyba nie mogła bym tego słuchać dłużej niż raz na jakiś czas :P

A ode mnie proszę bardzo LONELY KAMEL - Shit City
_________________
Trzymam tylko swoją stronę!
 
 
     
Farewell 
Mistrz Gry
Król Słońce



Wiek: 30
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 1863
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2015-01-06, 23:55   

Kurczę, nie jestem zwolennikiem takiej "brudnej muzyki", ale ta nie wywarła na mnie pejoratywnego wpływu. Krótka, prosta i bez damskiego wokalu. Jest ok, Mirka, jest ok. Nie słucham co prawda... metalu? Hard rocka? Ale ta piosenka jest po prostu ok. Teraz, jak puszczam ją sobie bez teledysku, to mnie wcale nie zraża.

6/10

Ja natomiast podrzucam zasłyszaną w pewnym radiu piosenkę:

Fink - Pilgrim
 
 
     
Pelios 
Mistrz Gry
Cierpliwy Pel



Wiek: 37
Dołączył: 30 Wrz 2005
Posty: 5398
Wysłany: 2015-08-25, 03:01   

Spoko utwór acz trochę monotonny. Miałem ochotę przerzucić go gdzieś w połowie.

6/10

Ode mnie coś z repertuaru starego nightwisha: https://www.youtube.com/watch?v=_q6chUtSef4
 
 
     
Miramin 
Wprawiony Wędrowiec



Wiek: 31
Dołączyła: 30 Maj 2008
Posty: 300
Skąd: Centrum Wszechświata
Wysłany: 2015-10-27, 08:41   

Z sentymentu 9-/10, chć mieli lepsze kawałki ;] Za dzieciaka na przemian słuchałam ich i Within temptation ;p

Ode mnie też coś w czornych klimatach, tylko z męskim wokalem i drobną babską wstawką
Kamelot - Liar, liar
_________________
Trzymam tylko swoją stronę!
 
 
     
dronkaa 
Nowicjusz


Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2016
Posty: 0
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-02-11, 10:40   

Troszkę nie moje moje klimaty, ale całkiem ok.

7/10 ;)
 
 
     
l9indy 
Poszukiwacz Przygód



Wiek: 31
Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 288
Skąd: Radom
Wysłany: 2017-04-16, 09:41   

https://www.youtube.com/watch?v=OjyZKfdwlng
ode mnie klasyk :)
_________________

All of this has happened before. And will happen again.
 
 
     
DarkLord 
Epicki Bohater
Władca Ciemności



Wiek: 33
Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-07-06, 17:58   

Sweet cherry pie! 9,5/10

All we need is blood!!!
_________________
"Nie ma sprawiedliwości, jesteśmy tylko my!"

"Gdzie jest twój bóg paladynko?"
Eric "Ellesar" Wald
 
 
     
DaMi 
Techniczny Mistrz Gry
Narrator



Wiek: 35
Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 3361
Skąd: Toruń
Wysłany: 2018-04-24, 23:14   

Powerwolf jest śmieszny :) . To znaczy, znam i lubię ich, ale nie umiem traktować ich poważnie. Cały czas mam wrażenie jakby każdy ich kawałek był parodią gatunku. Sons of Sanguinius na propsie

7/10

Ode mnie:


Trinity Site - Our Wealth

Czy kiedy słuchasz metalu który ma 19 tysięcy wyświetleń na YT to jesteś metal-hipsterem?
_________________
Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned, or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
 
 
     
Naam 
Nowicjusz



Dołączyła: 26 Mar 2010
Posty: 37
Wysłany: 2019-11-07, 23:01   

Oh it's been a while.

DaMi, poprawił Ci się gust! Daje takie mocne 7.

jakby ktoś przegapił
_________________
Jestem rusałką, mam wyjebane.
 
 
     
Pythonius 
Mistrz Gry



Dołączył: 01 Paź 2005
Posty: 3580
Wysłany: 2021-09-27, 10:43   

Nigdy nie rozumiałem, a może lepsze słowo - nie miałem dopasowanego gustu, twórczości Tool. Utwór wpisuje się w ich stylistykę, jest trochę rock, trochę psycho, ale czuć, że przeszli oni jakąś muzyczną drogę i zaprojektowali w poleconym utworze całe doznanie estetyczne w formie tryptyku łączonego. Pierwsza i ostatnia część najbardziej do mnie przemawiają, ale to środkowa jest taka najbardziej Toolowa. Skoro mam w powyższym coś, co mnie nie razi, jest wciąż Tool, ale jednak z tym wykroczeniem poza obszar, którego nie polubiłem w przeszłości, to zasadnym jest ocenić powyższe:

6,5/10 nawet z pewnym ukierunkowaniem na 7/10.

Ode mnie utwór, który niestety trzeba słuchać w słuchawkach. Od razu upominam, że nie jest to muzyka w klasycznym rozumieniu, tylko raczej opowieść muzyczna inspirowana "Weselem" Wyspiańskiego. Ciekawostka - tak może m.in. brzmieć postblackmetal.

https://www.youtube.com/watch?v=kqx_cZN9ag8
 
 
     
Miramin 
Wprawiony Wędrowiec



Wiek: 31
Dołączyła: 30 Maj 2008
Posty: 300
Skąd: Centrum Wszechświata
Wysłany: 2021-09-28, 21:26   

Zbyt długi wstęp. Generalnie przypomina mi niektóre albumy Żywiołaka, a już jako młode dziewczątko miałam do Żywiołaka słabość :-) Tak że powiedzmy:
- do 6 minuty słabiutkie 3-/10,
- po 6 minucie śmiałe 7/10, momentami i lepiej ;)

Całościowo nie ocenię, bo dla mnie to jakby dwa totalnie osobne klimaty, utwory, itp i skrzywdziła bym utwór uśredniając :-)

Ode mnie kawałek, który moim zdaniem opowiada teledyskiem fajną opowiastkę z morałem, co by bać się ludzi z neta :P

POTWORY
_________________
Trzymam tylko swoją stronę!
 
 
     
Pythonius 
Mistrz Gry



Dołączył: 01 Paź 2005
Posty: 3580
Wysłany: 2021-10-02, 01:38   

Nie biorę narkotyków, więc nigdy nie będę specjalnym fanem takiej muzyki. Mam jednak podobne wrażenia, jak Mira przy "Weselu" Furii, gdyż kojarzy mi się z dawnymi czasami, a dokładnie z muzyką w klubach tak brudnych, że lepiła się podłoga i tak tanich, że piwo było tańsze, niż w sklepie i nie smakowało jak piwo. Właśnie w takich miejscach słyszałem utwory z tego gatunku i do kilku mam nawet jakiś sentyment. Myślę, że nie będę wracał do tego utworu, ale jak gdzieś go usłyszę, to raczej nie skrzywię się ze zgrozą.

5/10

A ode mnie coś konsekwentnego - black disco polo.

https://www.youtube.com/watch?v=spPcMHbBTmA
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group